PROMOCJA ZDROWIA

Woda to życie!

22 marca 2023 r. obchodziliśmy 💦 Światowy Dzień Wody💦, święto najcenniejszego płynu na Ziemi. Woda otacza nas dookoła i aż trudno uwierzyć , że mogłoby jej nam kiedyś zabraknąć. W dniu dzisiejszym staraliśmy się połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą.

Dzieci wypowiadały się, dlaczego woda jest ważna i dlaczego należy ją oszczędzać. Zapoznały się z obiegiem wody w przyrodzie oraz wzięły udział w doświadczeniach związanych z wodą m.in. dowiedziały się, co tonie, a co pływa po wodzie, przeliczały kropelki deszczu, wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca z kranu, gotująca się w czajniku, napuszczana do wanny, płynąca w strumyku, deszcz). Dzieci bawiły się z chusta animacyjną oraz zatańczyły taniec z niebieskimi szarfami💙💙💙  Woda to życie!

“Zdążyć przed próchnicą”- udział w akcji prozdrowotnej

21 marca 2023 r.  nasze przedszkole wzięło udział w akcji prozdrowotnej – bicie rekordu dzieci jednocześnie myjących zęby 🪥🪥🪥w ramach projektu “Zdążyć przed próchnicą” organizowanego przez Miejskie Przedszkole Słoneczna Ósemka przy współpracy że Szkoła Policealna w Ełku – Medyk.

Wszystkie grupy włączając się w działanie, nie tylko umyły w tym samym czasie zęby w swoich grupach, ale też uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, zachęcających dzieci do dbałości o jamę ustną oraz wykonały tematyczne pracę plastyczne. Dzieci chętnie wymieniały się spostrzeżeniami nt. tego, co jest zdrowe i niezdrowe dla ich zębów oraz upewniały swoich wychowawców o tym, że mycie zębów jest ważne oraz jest ono ich codzienną czynnością. Tak ✊ 

“Dzieciaki Mleczaki”

22 listopada 2022 r. w grupie Biedronki i Puchatki odbyły się zajęcia w ramach akcji edukacyjno- informacyjnej ” Dzieciaki Mleczaki” na temat mleka i jego przetworów. Głównym celem akcji jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Organizatorzy, poprzez zabawę, chcą kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe już od najmłodszych lat i promować mleko jako napój nie tylko zdrowy, ale też bardzo smaczny. Mleko i jego przetwory są bardzo ważne w diecie dzieci. Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych w tym zakresie jest kluczowe, aby nasze pociechy rozwijały się prawidłowo i zdrowo rosły. Stąd też zrodziła się potrzeba dotarcia z ciekawym i merytorycznym przekazem nie tylko do rodziców, ale też bezpośrednio do dzieci. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Polska Izba Mleka.

“Pij mleko, będziesz wielki”

Dzień Jabłka

28 września przypada Światowy Dzień Jabłka, mający na celu spopularyzowanie jedzenia tego najbardziej znanego owocu na świecie. 🍎🍏🍎🍏🍎🍏🍎🍏🍎🍏🍎🍏🍎🍏🍎 Jedno jabłko – inaczej pokrojone i jak się okazuje inaczej smakuje 😉 Tego dnia dzieci brały udział w degustacji jabłka pod róznymi postaciami oraz zabawach ruchowych z jabłkiem. 

Sprintem do maratonu

Społeczność Miejskiego Przedszkola “Światełko” w dn. 09.05.2022r.-10.06.2022r. wzięła udział w ogólnopolskim wydarzeniu “Sprintem do maratonu” 🏃🏃‍♀️🏃‍♂️
Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy z gratulacjami.
Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków 🥰
Pokonaliśmy łącznie 692.450m ❤️

Rajd rowerowy

9 czerwca odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy, w którym udział wzięły dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami i rodzeństwem, a także nauczyciele i pracownicy przedszkola. Tempo jazdy było różne, ale jak w każdym rajdzie grupka „uciekinierów” prowadziła resztę peletonu. Meta miała miejsce w Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie kiełbaską z ogniska zaspokoiliśmy nasz wzmożony wysiłkiem apetyt. Po krótkim poczęstunku, wszyscy uczestnicy ruszyli do wspólnych zabaw na „łonie natury”
Dziękujemy wszystkim za obecność i aktywny udział w Rajdzie.

Festyn Rodzinny

7 czerwca w naszym przedszkolnym ogrodzie odbył się Festyn Rodzinny prowadzony przez aktorów teatru “Pod Orzełkiem” z Białegostoku. Dzieci wraz z Paniami wzięły udział w zabawach tanecznych i licznych konkursach pt. ‘Morskie opowieści”. Wszyscy wspaniale się bawili, a na twarzach dzieci gościł nieustanne uśmiech.

Festyn z okazji otwarcia Montessoriańskiego Ogrodu Sensorycznego

02.06.2022 r.  grupa taneczna “Let’s dance” z naszego przedszkola brała udział w festynie i otwarciu Montessoriańskiego Ogrodu Sensorycznego przy zamiejscowym oddziale Miejskiego Przedszkola “Słoneczna Ósemka” w Ełku. Nasza grupa uświetniła tę uroczystość występem do utworu “Walc kwiatów”, wykonując taniec kwiatów. Montessoriański  Ogród Sensoryczny jest ogólnodostępnym parkiem o charakterze sportowo – rekreacyjnym. Ogród pełni funkcję swoistych “korepetycji” zmysłów dziecka takich jak, wzrok, węch, dotyk oraz wspomagać tak zwaną małą motorykę.

Bystrzaki na Trampolinach

Bystrzaki 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka wybrały się na wycieczkę do Parku Trampolin Hop w Ełku, która dostarczyła naszym Bystrzakom wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, który nie tylko przygotował wszystkich do zabawy, ale również przypomniał zasady bezpiecznego korzystania z obiektu, dzieci mogły korzystać z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, ścianek wspinaczkowych, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt na trampolinach sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił wszystkim, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Do przedszkola wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale jakże zadowoleni.