PROMOCJA ZDROWIA

Sprintem do maratonu

Społeczność Miejskiego Przedszkola “Światełko” w dn. 09.05.2022r.-10.06.2022r. wzięła udział w ogólnopolskim wydarzeniu “Sprintem do maratonu” 🏃🏃‍♀️🏃‍♂️
Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy z gratulacjami.
Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków 🥰
Pokonaliśmy łącznie 692.450m ❤️

Rajd rowerowy

9 czerwca odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy, w którym udział wzięły dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami i rodzeństwem, a także nauczyciele i pracownicy przedszkola. Tempo jazdy było różne, ale jak w każdym rajdzie grupka „uciekinierów” prowadziła resztę peletonu. Meta miała miejsce w Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie kiełbaską z ogniska zaspokoiliśmy nasz wzmożony wysiłkiem apetyt. Po krótkim poczęstunku, wszyscy uczestnicy ruszyli do wspólnych zabaw na „łonie natury”
Dziękujemy wszystkim za obecność i aktywny udział w Rajdzie.

Festyn Rodzinny

7 czerwca w naszym przedszkolnym ogrodzie odbył się Festyn Rodzinny prowadzony przez aktorów teatru “Pod Orzełkiem” z Białegostoku. Dzieci wraz z Paniami wzięły udział w zabawach tanecznych i licznych konkursach pt. ‘Morskie opowieści”. Wszyscy wspaniale się bawili, a na twarzach dzieci gościł nieustanne uśmiech.

Festyn z okazji otwarcia Montessoriańskiego Ogrodu Sensorycznego

02.06.2022 r.  grupa taneczna “Let’s dance” z naszego przedszkola brała udział w festynie i otwarciu Montessoriańskiego Ogrodu Sensorycznego przy zamiejscowym oddziale Miejskiego Przedszkola “Słoneczna Ósemka” w Ełku. Nasza grupa uświetniła tę uroczystość występem do utworu “Walc kwiatów”, wykonując taniec kwiatów. Montessoriański  Ogród Sensoryczny jest ogólnodostępnym parkiem o charakterze sportowo – rekreacyjnym. Ogród pełni funkcję swoistych “korepetycji” zmysłów dziecka takich jak, wzrok, węch, dotyk oraz wspomagać tak zwaną małą motorykę.

Bystrzaki na Trampolinach

Bystrzaki 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka wybrały się na wycieczkę do Parku Trampolin Hop w Ełku, która dostarczyła naszym Bystrzakom wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, który nie tylko przygotował wszystkich do zabawy, ale również przypomniał zasady bezpiecznego korzystania z obiektu, dzieci mogły korzystać z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, ścianek wspinaczkowych, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt na trampolinach sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił wszystkim, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Do przedszkola wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale jakże zadowoleni.

Konkurs plastyczny “Woda to życie”

Grupa Misie zajęła II miejsce Konkursie plastycznym pt “Woda to życie” zorganizowanym przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ełku.

Gratulujemy Misie, tak trzymać!!!!!!!!

Międzyprzedszkolny Przegląd Taneczny “Taniec bez barier”

“Taniec daje radość i szczęście” z takim przesłaniem wystąpili przedszkolacy z naszego przedszkola w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tanecznym pt. “Taniec bez barier” organizowanym w Ełckim Centrum Kultury przez Miejskie Przedszkole “Słoneczna Ósemka” w dniu 9 kwietnia. Naszą placówkę reprezentował zespół z koła tanecznego “Let’s dance”:Maja Chyła, Dominik Maciorowski, Nadia Dzięgielewska, Julia Sobańska, Nina Leszczyńska, Maja Lanckowska, Nikola Jaworska, Dawid Bojarski, Agatka Darmofał, Gabrysia Kacprzyk, Zosia Malinowska, Dawid Rybicki, Fabian Ciepły, Marysia Wasilewska, Tatiana Głowacka. Grupa wystąpiła w repertuarze Elvisa Presley’a do mixu utworów króla rock and roll’a “Always on my mind” oraz “Jailhouse Rock”. Zdecydowanie ich występ udowodnił, że taniec daje dzieciom przyjemność, wyzwala z nich pokłady energii oraz pozwala poczuć radość i szczęście! Wszystkie te emocje, dało się poczuć, udzieliły się również publiczności, a szczególnie najbliższym dzieci, którzy przybyli, aby obejrzeć występ dzieci. Dzieci przygotowała Pani Beata Jastrząb.

 

Zdrowo, smacznie, kolorowo

Wiosna to doskonały czas na aktywność ruchową i zdrowe odżywianie. Doskonale o tym wiedzą nasze przedszkolaki. Dzieci z grupy “Pszczółki” i “Świetliki” i “Biedronki” własnoręcznie robiły zdrowe smakołyki: koktajle owocowo- warzywne, sałatkę owocowa i gofry oczywiście z dużą porcją owoców. Starszaki umyły dokładanie ręce, posegregowały umyte owoce i zabrały się do robienia sałatki. Samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Dzieci z grupy “Pszczółki” poznając tajemnicę warzyw i owoców postanowiły zrobić pyszny koktajle owocowo –warzywne pełne witamin. Przedszkolaki  dzieliły się wrażeniami smakowymi, niektóre prosiły o dokładkę, a pani podkreślała wartości odżywcze koktajlu. Na deser pojawiły sie pyszne gofry, które przedszkolaki zrobiły własnoręcznie mieszając składniki. Kulinarne zajęcia kształtują pomysłowość i wyobraźnię, uczą zdrowego stylu życia, oraz zgodnej pracy w zespole. Zatem, korzyści wiele – nauka i wspaniała zabawa!

 

 

“Zdrowym być”

7 KWIETNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

Co zrobić, aby zdrowym być? Na przykład dużo wody pić! Jeść owoce i warzywa, Gdyż to na cerę dobrze wpływa. Dużo biegać, dużo ćwiczyć, Aby więcej już nie przytyć. Zjadać jabłko i marchewkę żeby ładną mieć sylwetkę. Unikać produktów z konserwantami, A na deser zajadać się owocami. Każdy człowiek to samo ci powie, że najważniejsze w życiu jest przecież zdrowie! Zdrowie, to bezcenny skarb każdego człowieka!     O zdrowiu dzisiaj rozmawialiśmy z Panią Tereską ( naszą intendentką, która jest również pielęgniarką). Dziękujemy bardzo 😘😘😘