PROMOCJA ZDROWIA

Mamo, Tato! wole wodę!

W roku 2023/2024 Miejskie Przedszkole Światełko będzie realizować projekt ” Mamo, Tato wolę wodę! “. Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.

Rajd rowerowy

18 maja 2023 r. odbył się rodzinny “Rajd rowerowy” zaopatrzeni w wiedzę teoretyczną i praktyczną wyruszyliśmy ze wspaniałymi humorami w drogę 🚴🚴 po rajdzie odbyło się ognisko z pysznymi kiełbaskami 😁 dziękujemy funkcjonariuszom Straż Miejskiej w Ełku  za pomoc i bezpieczeństwo podczas rajdu. Było wspaniale! do zobaczenia za rok!

Spotkanie z ratownikami medycznymi

31 marca gościliśmy ratowników medycznych z Pogotowia Ratunkowego w Ełku, którzy we wspaniały sposób przekazali dzieciom wiedzę na temat zdrowia i pierwszej pomocy, dzieci miały możliwość uczestniczyć w szkoleniu “Mały Ratownik” oraz zobaczyły jak wygląda wyposażenie karetki.

Dziękujemy za tak cenne zajęcia teoretyczne i praktyczne.

Woda to życie!

22 marca 2023 r. obchodziliśmy 💦 Światowy Dzień Wody💦, święto najcenniejszego płynu na Ziemi. Woda otacza nas dookoła i aż trudno uwierzyć , że mogłoby jej nam kiedyś zabraknąć. W dniu dzisiejszym staraliśmy się połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą.

Dzieci wypowiadały się, dlaczego woda jest ważna i dlaczego należy ją oszczędzać. Zapoznały się z obiegiem wody w przyrodzie oraz wzięły udział w doświadczeniach związanych z wodą m.in. dowiedziały się, co tonie, a co pływa po wodzie, przeliczały kropelki deszczu, wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca z kranu, gotująca się w czajniku, napuszczana do wanny, płynąca w strumyku, deszcz). Dzieci bawiły się z chusta animacyjną oraz zatańczyły taniec z niebieskimi szarfami💙💙💙  Woda to życie!

“Zdążyć przed próchnicą”- udział w akcji prozdrowotnej

21 marca 2023 r.  nasze przedszkole wzięło udział w akcji prozdrowotnej – bicie rekordu dzieci jednocześnie myjących zęby 🪥🪥🪥w ramach projektu “Zdążyć przed próchnicą” organizowanego przez Miejskie Przedszkole Słoneczna Ósemka przy współpracy że Szkoła Policealna w Ełku – Medyk.

Wszystkie grupy włączając się w działanie, nie tylko umyły w tym samym czasie zęby w swoich grupach, ale też uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, zachęcających dzieci do dbałości o jamę ustną oraz wykonały tematyczne pracę plastyczne. Dzieci chętnie wymieniały się spostrzeżeniami nt. tego, co jest zdrowe i niezdrowe dla ich zębów oraz upewniały swoich wychowawców o tym, że mycie zębów jest ważne oraz jest ono ich codzienną czynnością. Tak ✊ 

“Dzieciaki Mleczaki”

22 listopada 2022 r. w grupie Biedronki i Puchatki odbyły się zajęcia w ramach akcji edukacyjno- informacyjnej ” Dzieciaki Mleczaki” na temat mleka i jego przetworów. Głównym celem akcji jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Organizatorzy, poprzez zabawę, chcą kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe już od najmłodszych lat i promować mleko jako napój nie tylko zdrowy, ale też bardzo smaczny. Mleko i jego przetwory są bardzo ważne w diecie dzieci. Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych w tym zakresie jest kluczowe, aby nasze pociechy rozwijały się prawidłowo i zdrowo rosły. Stąd też zrodziła się potrzeba dotarcia z ciekawym i merytorycznym przekazem nie tylko do rodziców, ale też bezpośrednio do dzieci. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Polska Izba Mleka.

“Pij mleko, będziesz wielki”

Dzień Jabłka

28 września przypada Światowy Dzień Jabłka, mający na celu spopularyzowanie jedzenia tego najbardziej znanego owocu na świecie. 🍎🍏🍎🍏🍎🍏🍎🍏🍎🍏🍎🍏🍎🍏🍎 Jedno jabłko – inaczej pokrojone i jak się okazuje inaczej smakuje 😉 Tego dnia dzieci brały udział w degustacji jabłka pod róznymi postaciami oraz zabawach ruchowych z jabłkiem. 

Pierwszy Dzień Jesieni na sportowo

Dzieci z grupy “Pszczółki” i “Misie” powitały 23 września nowa porę roku- 🍂jesień 🍂na sportowo🏃⛹️, biorąc udział w zawodach sportowych w Szkole Podstawowej nr 3 w Ełku, gdzie sprawdzały swoje sportowe możliwości w wyścigach rzędów, turlaniu na materacach, zabawach z przechodzeniem przez szarfy. W zabawach udział wziął także oddział zerówki szkolnej i przyznajemy zgodnie, że nasze sprytne przedszkolne grupy niczym nie odstawały od swoich kolegów i koleżanek ze szkoły.
Spotkanie zakończyło sie  podziękowaniem wszystkim dzieciom i ich wychowawcom oraz wręczeniem pamiątkowych dyplomów uczestnikom.
Jak przystało na prawdziwych sportowców na zakończenie zawodów na wszystkich czekał zdrowy, dodający siły i energii owocowy poczęstunek🍎🍌🍐🥝🍊.
Zgodnie możemy stwierdzić, że było zdrowo, energetycznie i smacznie!
Serdecznie dziękujemy Pan Adzie Lewandowskiej, mamie z grupy “Pszczółki”, pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia ☺️

Sprintem do maratonu

Społeczność Miejskiego Przedszkola “Światełko” w dn. 09.05.2022r.-10.06.2022r. wzięła udział w ogólnopolskim wydarzeniu “Sprintem do maratonu” 🏃🏃‍♀️🏃‍♂️
Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy z gratulacjami.
Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków 🥰
Pokonaliśmy łącznie 692.450m ❤️

Rajd rowerowy

9 czerwca odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy, w którym udział wzięły dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami i rodzeństwem, a także nauczyciele i pracownicy przedszkola. Tempo jazdy było różne, ale jak w każdym rajdzie grupka „uciekinierów” prowadziła resztę peletonu. Meta miała miejsce w Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie kiełbaską z ogniska zaspokoiliśmy nasz wzmożony wysiłkiem apetyt. Po krótkim poczęstunku, wszyscy uczestnicy ruszyli do wspólnych zabaw na „łonie natury”
Dziękujemy wszystkim za obecność i aktywny udział w Rajdzie.