„Nie ma miłości
bez poszanowania.

tzn. bez traktowania człowieka
jako niepowtarzalnej indywidualności,
bez brania go takim jakim jest.”

Erich Fromm

Wycieczka do Nadleśnictwa Mrozy Wielkie

11 października dzieci i panie z grup  “Świetliki” i “Pszczółki”  wybrały się na wycieczkę autokarową do lasu w Nadleśnictwie Mrozy Wielkie. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą.

Przedszkolaki wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami. Po lesie oprowadzał nas Pan leśniczy, który opowiedział nam wiele interesujących ciekawostek na temat życia zwierząt. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu.

Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

Po wyczerpujących zajęciach edukacyjnych w lesie nastał czas przyjemnego wypoczynku przy ognisku, nad którym czuwał Pan Paweł – leśniczy.

Serdecznie dziękujemy!

 

Skip to content