„Nie ma miłości
bez poszanowania.

tzn. bez traktowania człowieka
jako niepowtarzalnej indywidualności,
bez brania go takim jakim jest.”

Erich Fromm

Wrzesień u Jeżyków

Bardzo szybko minął nam pierwszy miesiąc w przedszkolu. Jeżyki miały okazję uczestniczyć w wielu interesujących wydarzeniach nie tylko na terenie placówki.

W kolejnych tygodniach września na zajęciach przedszkolnych poznawaliśmy swoich kolegów i panie, zasady przedszkolne oraz nowe gry i zabawy, utrwalaliśmy zasady bezpiecznego poruszania się ulicami miasta, a w ostatnim tygodniu rozmawialiśmy  o pięknej, złotej, polskiej jesieni.

Uczestniczyliśmy w dwóch zajęciach w Centrum Edukacji Ekologicznej. Pierwsze z nich to „Uśmiechnięte cztery łapy”. Pani Kasia Pejcz udzieliła nam wskazówek jak należy opiekować się czworonogami, a na kolejnych zajęciach – „Las jesienną porą” dowiedzieliśmy się jakie zmiany w otaczające nas przyrodzie czekają nas w najbliższym czasie.

W przedszkolu odwiedzili nas też mili goście – Strażnicy Miejscy, którzy przygotowali nas do bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym oraz mama naszej koleżanki – pani Ania Gobiecka, która jest lekarzem internistą. Opowiedziała nam jak powinniśmy dbać o zdrowie, a także udostępniła nam niezbędnik lekarza, tj. stetoskop, recepty, pieczątkę i materiały opatrunkowe, abyśmy sami mogli chwilę poczuć się jak prawdziwi lekarze.

Odbyliśmy też pierwszą podróż autobusem MZK. Udaliśmy się do zajezdni  autobusowej, gdzie zwiedziliśmy myjnię, warsztaty, pomieszczenia biurowe i socjalne, a kierowcy Miejskiego Zakładu Komunikacji opowiedzieli nam o swojej pracy, oraz o warunkach, jakie trzeba spełnić by móc jak oni prowadzić autobus.

Uczestniczyliśmy w bardzo ważnej akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata”, podczas której wyposażeni w gumowe rękawiczki i foliowe worki porządkowaliśmy teren wokół przedszkola.

Wzięliśmy udział w pierwszych zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Pani bibliotekarka oprowadziła nas pokazując gdzie możemy książki wypożyczyć, a gdzie tylko poczytać. Dowiedzieliśmy się, że w bibliotece oprócz czytania można pograć w gry planszowe, korzystać z komputera, kolorować, oglądać bajki i filmy. Na zakończenie poczytała nam książeczki i zaprosiła do odwiedzenia placówki wraz z rodzicami.

W tym miesiącu rozpoczęliśmy też udział w projekcie „Piękna nasza Polska cała”. Uzyskaliśmy wiadomości dotyczące niepodległości naszego kraju, oraz rozpoczęliśmy przygotowania do bardzo ważnego wydarzenia jakim będzie próba ustanowienia rekordu Polski dzieci jednocześnie śpiewających Mazurek Dąbrowskiego, czyli Hymn Polski. Zaprosiliśmy już pierwszych gości – pana prezydenta Ełku – Tomasza Andrukiewicza, oraz panią naczelnik Wydziału Edukacji – Małgorzatę Pikus.

 

Skip to content